Možná je čas se posunout dál

1. března 2014 v 16:02 | The eternal sattva |  Everyday life an ordinary Sattva
Brno se probozí. Už se těším na jaro, vždycky si znova tohle město zamiluju, když rozkvete, zezelená. To je tak jediné pozitivum. Situace na bytě se otočila o milion stupňů. Ta tam je ta hromada přátelství, kaleb, her, společných akcí a plánů. Právě jsme došli do stádia "Každý sám za sebe." Hádky, ignorace, nespolečenskost, ... už ani nepamatuju kdy jsme spolu něco naposledy podnikali. Všechno to úžasné, co udělalo z Brna to super studentské město je pryč stejně rychle, jako se to objevilo. Trvalo to rok a půl. A bylo to skvělé. Možná je načase jít dál.

Vážně začínám uvažovat o přestěhování. Přišla mi s mrknutím očí nabídka nastěhovat se do bytu... tedy bytu... Říkají tomu doupě. Je to byt se zahradou, sice trochu víc na kraji Brna, ovšem s výjimečným kouzlem. Bydlí tam pětice bláznů, kreativců, vegetariánů, zvířomilů, hudebníků, malířů a tvořičů všeho bláznivého. Bohužel jsem zaváhala. Dost mě to mrzí.

Náš byt, a nebylo to bytem ale společností v něm, se mi stal útočištěm, konečně domovem. A teď už se zase necítím doma ani tady. Mám to snad v krvi, že se můj život vždycky nějak rozpoltí. Nikdy jsem ještě něměla domov, kde bych se tak cítila a nic, opravdu nic mi nechybělo. Vždycky jsem tak nějak žila na více místech zároveň. A asi se toho nikdy nezbavím.

Mám docela depresi. Z práce, ze života který se točí dokola v přesném systému práce-spánek-práce... Nic víc, nic míň. Život se nějak vytratil. Už měsíce jsem nesáhla na štětce ani tužku, týdny jsem si nepřečetla dobrou knihu,... všechny moje koníčky a plány se nějak zasekly. A to, že cesta do Barmy zkolabovala taky, mě jen dorazilo. Nic nebude. A obávám se, že když nebude Barma teď, tak už nebude žádná taková expedice asi nikdy. Uzavřu se do nudného šedého všedního života.

Nevím, jestli je to jen nedostatkem slunce, nebo je všechno vážně až tak špatné, ale je mi mizerně...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beáta | E-mail | Web | 13. března 2014 v 19:57 | Reagovat

Mám takový pocit, že jsem viděla inzerát na to doupě na fb.. ;) Nějak se domnívám, že jde prostě o stejný doupě :D..
Uzavřít se do nudné šedi je příliš jednoduchý..

2 Daredaredevil | Web | 23. března 2014 v 8:34 | Reagovat

Ehm... Aspoň se můžeš pohnout, já vláčim dvě koule (malou se spoustou krámu a velkou se spoustou vzdušnejch zámků :-D), ale rozumim ti, jsem na tom stejně a děsně bych chtěla, ale teď se mi fakt nedostává času... Ale snažim se aspoň trochu číst, když situace dovolí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama